Přivolaní policisté zastihli agresora právě na odchodu z bytu. „Když ho vyzvali, aby jim k celé záležitosti podal vysvětlení, pokračoval v chůzi dál a navíc pronesl na jejich adresu velmi urážlivá slova. Hlídce tedy nezbylo nic jiného, než ho za použití donucovacích prostředků zajistit a předvést ho na policejní oddělení proti jeho vůli," popsala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Chlapcova maminka vypověděla, že ji zadržený muž kvůli malicherné hádce napadl údery pěstí do hlavy, obličeje a celého těla. „Údery do obličeje byly tak intenzivní, že jí při nich dokonce vypadla ze zubu porcelánová plomba. Zbitá, plná podlitin a boulí, pak musela navštívit lékaře, který jí vystavil pracovní neschopenku," upřesnila policejní mluvčí.

Kromě toho přítel také zničil televizor za 10 000 korun, sušák na prádlo a koberec. Celkovou škodu odhadla žena na 16 600 korun.

Policisté proto muže obvinili z přečinu poškození cizí věci, a hrozí mu i obvinění z ublížení na zdraví. Navíc jeho neuposlechnutí výzvy policistů bude řešit přestupková komise.