Muže zachytila v červenci bezpečnostní kamera bankomatu České spořitelny v Hrnčířské ulici, jak se pokouší vybrat peníze z kradených platebních karet. Ty byly přitom odcizeny ve stejný den jen několik hodin předtím z osobního auta, zaparkovaného u vlakového nádraží v Doksech.

„Zda se vloupání do auta dopustil muž na fotografii nebo nějaká jiná osoba, zatím nevíme," uvedla Ivana Baláková, mluvčí policie na Českolipsku. Policisté právě proto žádají veřejnost o spolupráci. „Pokud poznáváte muže na fotografii, kontaktujte prosím kteroukoliv služebnu Policie ČR nebo tísňovou linku 158 a informace k jeho identifikaci prosím policistům sdělte."

K vykradení auta došlo v Doksech 5. července. Karty se nacházely v batohu odloženém na zadním sedadle auta. Kromě nich v něm zloděj našel ještě několik osobních věcí majitelky včetně lístku, na kterém měla různé číselné poznámky.„Muž na snímku z kamery se zřejmě domníval, že se jedná o PIN kódy, a tak je spolu s kartami testoval. Úspěšný ale nebyl," dodala policejní mluvčí.