Polák minulý čtvrtek neuposlechl výzvu policejní hlídky k zastavení, a tak mezi Cvikovem a Jablonným začala zběsilá honička. Ačkoliv se policistům hazardéra podařilo zadržet, kvůli rozhodnutí soudu jej museli nyní propustit. Muž, který auto ukradl v Německu, se svou jízdou dopustil hned několika přečinů.

„Muž je od pátku stíhán pro obecné ohrožení, podílnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřovatel zároveň podal Okresnímu soudu v České Lípě návrh na vzetí obviněného do vazby, kdy soudce tento návrh neakceptoval a obviněný muž byl na základě rozhodnutí soudu následujícího dne propuštěn ze zadržení,“ popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.
Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

V případě obvinění a následného uznání viny před soudem může jít muž až na osm let do vězení.

CIZINCI VE VAZBĚCizinci, kteří spáchají trestný čin na území Libereckého kraje, si ve většině případů trest následně odpykávají v místě, kde se ho dopustili. Polský řidič by tak nebyl jediným cizincem, který by skončil za mřížemi v Libereckém kraji. „Ve Věznici Stráž pod Ralskem je umístěno 820 odsouzených mužů, z toho 34 cizinců,“ popsala mluvčí věznice ve Stráži pod Ralskem Martina Krutinová. V liberecké vazební věznici je v současné době umístěno 31 stíhaných cizinců.