Po dvou měsících dopadli českolipští policisté dva mladíky, kteří ke konci srpna oloupili v centru České Lípy čtyřiačtyřicetiletou ženu.
Pachatelé si osaměle jdoucí ženu vyhlédli v ulici Roháče z Dubé. Zatoužili po její kabelce, ženu proto napadli a srazili na zem. O tašku se s ní chvíli přetahovali, aby následně jejich síla zvítězila a s lupem utekli.
Napadená při potyčce utrpěla kromě poranění na koleni a na obou loktech také psychický šok, který si vyžádal několikadenní pracovní neschopnost. Žena také přišla o peníze, platební karty, mobilní telefon a další osobní věci v celkové hodnotě téměř tří tisíc korun.
Policisté nyní ze spolupachatelství na loupeži a neoprávněného držení platební karty stíhají třiadvacetiletého muže, který, jak se nám podařilo zjistit, pochází ze Slovenska a jeho o pět let mladšího komplice z České Lípě.
Zatímco mladší z pachatelů je stíhán na svobodě, u cizince požádali policisté o uvalení vazby, o které se rozhodovalo včera. Oběma pachatelům nyní za jejich čin hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.