Řev motorů ve vysokých otáčkách, závody, riskantní jízdu a porušování pravidel silničního provozu znají obyvatelé obcí a měst, která leží na “závodní trati“ mezi Železným Brodem a Harrachovem. S pravidelností zde dochází k dopravním nehodám motorek. Ani tento víkend nebyl výjimkou.
Těsně před obcí Držkov havaroval muž na motocyklu. V místě, kde se nehoda stala je rychlost omezena na 70 kilometrů. „Jak se to stalo jsme neviděli. Ale podle brzdné dráhy nezvládl mírnou zatáčku, vjel do příkopu a náraz ho odhodil přes silnici,“ řekla žena, která byla na místě po nehodě při příletu vrtulníku.
„Je mi těch kluků líto. Ale mohou si za to sami. Denně ohrožují slušné řidiče,“ řekl starosta Železného Brodu Václav Horáček.
Minulý týden se snažil řešit neúnosnou situaci s ředitelem jablonecké policie Josefem Rašínem. Podle něj ale policie nedisponuje potřebnými prostředky.
„S tím nemohu souhlasit. na fotbalové zápasy chodí hlídat desítky policistů a tady se o víkendu neobjeví nikdo,“ dodal Horáček. Stejně vidí situaci i starostové dalších obcí.
Už by měl podle nich někdo razantně zakročit. Mnozí motorkáři ohrožují okolí, sami jsou podle Horáčka dobrovolnými dárci orgánů a policie situaci neumí zvládnout. Ovšem chybu vidí i v zákoně. „Policisté by měli mít možnosti jako v některých zemích. Pomohli by například pásy s hřebíky,“ dodal Horáček.