Dva mrtví a desítky zraněných. To je bilance dopravních nehod, které se udály v Libereckém kraji v posledních zářijových dnech. Počet nehod přitom mírně stoupl už kvůli tomu, že lidé využili prodlouženého víkendu k cestování. Nejvíc dopravních nehod zaznamenali na Liberecku – 24, dále na Českolipsku – 17 a nejméně na Jablonecku – 8.
Nehodu se smrtelnými následky řešili ve čtvrtek na Semilsku (informace na jiném místě strany) a v sobotu na Českolipsku. „Krátce před jednadvacátou hodinou narazil WV Golf do stromu v Dubické ulici v České Lípě. na místo vyjížděli na pomoc českolipští profesionální hasiči, avšak osoba v automobile byla usmrcena již při nárazu,“ uvedla k tragické nehodě mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. Mrtvou osobu poté hasiči vyprostili z vozu. Na Českolipsku utrpěli lidé za víkend při pěti dopravních nehodách dalších sedm zranění. Zraněním dvou osob skončila dopravní nehoda osobního vozu Honda, který havaroval v pátek 28. září po druhé hodině ranní na komunikaci v části Obora obce Doksy. Další zraněnou osobu museli vyprostit hasiči v sobotu při dopolední nehodě, kdy se střetly osobní vozy Renault Thalia a Mercedes A106 na křižovatce v Jestřebí. Dokonce čtyři zraněné osoby si vyžádal střet osobních vozidel zn. VW Tuareg a Ford Galaxi, ke kterému došlo rovněž v sobotu na křižovatce v Novém Boru ve směru na Skalici.
V šetření tentokrát jablonecké policie zůstává nehoda, která se stala v neděli 30. září v podvečer na Pěnčíně. Jednadvacetiletá řidička jela s vozidlem Peugeot 205 ve směru od Jistebska na Bratříkov, když se zalekla protijedoucího vozidla, strhla řízení prudce vpravo a tím najela na kovové svodidlo. „Náraz převrátil její vozidlo na střechu. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidičky i její spolujezdkyně s dobou léčení do dvou týdnů,“ uvedla ke kolizi mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.
Nejčastějšími příčinami víkendových nehod pak bylo zejména nedodržení předepsané rychlosti nebo nesprávný způsob předjíždění.