Smrtelným úrazem jednatřicetiletého cyklisty skončila dopravní nehoda, která se udála koncem uplynulého týdne v obci Poniklá na Semilsku. Příčiny tragické kolize zůstávají stále v šetření semilské policie.
Dopravní nehoda, která si na Semilsku za letošní rok vyžádala už třetí smrtelnou oběť se odehrála ve čtvrtek 27. září ve tři čtvrtě na osm večer, na silnici I. třídy. „V uvedenou dobu jel osmnáctiletý řidič s osobním vozem značky Škoda Felicia combi GLX 1,9 D ve směru na Jablonec nad Jizerou. Silnice byla mokrá a pokrytá vrstvou spadaného listí, zejména na krajnicích. Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou se za dosud přesně nezjištěných okolností střetl s jednatřicetiletým cyklistou,“ popsal tragickou událost vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR v Semilech Milan Čermák. Muž jedoucí na kole při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a při převozu sanitkou do jilemnické nemocnice bohužel zemřel.
Příčiny nehody jsou nejasné
„Na dopravní nehodu měl jistě vliv stav vozovky, ale také technický stav obou dopravních prostředků. Policisté zjistili, že na osobním automobilu byly hlavní světlomety opatřeny nepovolenými a neschválenými krytkami a u jízdního kola chybělo jakékoliv přední i zadní osvětlení,“ objasnil některé zjištěné skutečnosti Milan Čermák.
Přesné okolnosti tragického střetu, a to včetně toho, kdo byl viníkem nehody, jsou stále předmětem dalšího policejního vyšetřování. Jasno by mohla do objasnění nehody přinést také nařízená soudní pitva zemřelého cyklisty.