Ta společně se sedmnáctiletým mladíkem uvízla v jedné z dalších policejních kontrol zaměřené na konzumaci alkoholických nápojů a hraní automatů u mládeže pod 18 let. Kromě Nového Boru se policisté ze speciální pořádkové jednotky společně s kolegy z Českolipska zaměřili na herny a bary také ve Cvikově.

„V průběhu bezpečnostní akce, která probíhala ve středu mezi půl čtvrtou odpoledne a osmou hodinou večer, zkontrolovali policisté celkem šest provozoven restaurací, v nichž prověřili na pětadvacet osob,“ upřesnila českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ta doplnila, že zhruba kolem půl osmé večer pak narazili v baru v Novém Boru na čtrnáctiletou dívku a sedmnáctiletého chlapce, kteří popíjeli alkohol.

Dívka nadýchala 0,16 promile alkoholu a chlapec měl v sobě 0,19 promile alkoholu. Protože jim nápoje prodali přímo v baru, dostal pronajímatel zařízení blokovou pokutu.

Vyhýbal se vězení

„Dívku pak policisté odvezli do místa jejího bydliště, kde si ji od nich převzala její babička,“ dodala Baláková.

Kromě popíjející mládeže zadrželi policisté v Novém Boru také celostátně hledaného osmačtyřicetiletého muže z Českolipska, který se vyhýbal nástupu do vězení. Jak ujistila Baláková, budou další bezpečnostní akce v Novém Boru a jeho okolí nadále pokračovat.

Právě v Novém Boru v srpnu skupina Romů napadla mačetami muže v místním baru. Důvodem údajně bylo, že servírka žádala dva nezletilé, kteří chtěli hrát na automatech, aby se prokázali občanským průkazem. V reakci na to ve městě proběhlo pokojné shromáždění místních obyvatel a bezpečnost v ulicích několik týdnů hlídali těžkooděnci. Ti se do města nedávno vrátili, když skupiny romské mládeže během pár dní zaútočili a zranili tři mladé z majority. Nezletilé pachatele u jednoho z útoků policisté znají a jejich čin označili za rasově motivovaný.