„Pes seniorku pokousal v obličeji, na temeni hlavy, na nohách a na rukách. Zranění si vyžádala její hospitalizaci na traumatologickém oddělení českolipské nemocnice. Vzhledem k prožitému stresu je na tom paní i velmi špatně psychicky,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Zdravotní stav ženy je podle Balákové velmi vážný.

Zvíře na seniorku zaútočilo kolem půl jedné odpoledne na veřejné cestě, kde se žena pohybovala za pomoci chodítka. Napadené pomohla 39letá místní obyvatelka Lenka a její přítel Martin, kteří psa odehnali a postarali se o ženu do příjezdu sanity zdravotnické záchranné služby. „Jejich statečný zásah proti rozzuřenému psovi nebyl úplnou samozřejmostí, protože oba riskovali, že se jeho agrese obrátí proti nim. Za to, jak se zachovali, jim patří velký respekt,“ podotkla policejní mluvčí.

Majiteli dogy, kterým je muž z Novoborska, hrozí stíhání pro přečin ublížení na zdraví. Během předběžného výslechu argumentoval tím, že pes mu utekl poprvé. „Někteří obyvatelé Pihelu však policisty informovali o tom, že tu doga pobíhala po veřejné cestě a naháněla lidem strach v minulosti už vícekrát,“ dodala Baláková. Případ policie dál vyšetřuje.