Za zadržením zlodějů stál jediný náhodně vyslechnutý rozhovor, kdy se pachatelé domlouvali, kde je v České Lípě nejlepší krást a kde je naopak ochranka obchodu pozorná. Svědek neváhal a okamžitě zalarmoval policisty na lince 158. Ti ihned zareagovali a skupinku zadrželi na parkovišti před Penny Marketem.

„Nejprve zkontrolovali jednadvacetiletého mladíka, který zloděje vozil. Při kontrole auta objevili v kufru velké množství oblečení a alkoholu, které pocházelo z různých obchodních domů,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Posádku tvořily další čtyři ženy ve věku od jednadvaceti do sedmatřiceti let. Všichni si do České Lípy přijeli nakrást z Teplic. „Při předběžném výslechu se ženy ke krádežím přiznaly, obvinění jim bude sděleno až poté, kdy policisté zdokumentují poškozené organizace a upřesní hodnotu odcizených věcí,“ doplnila Ivana Baláková. Hodnota věcí je přibližně patnáct tisíc korun.

Podobný případ, kdy náhodný kolemjdoucí pomohl policii a zadržel pachatele přepadení, se odehrál koncem října v Novém Boru. Dvojici, která přepadla důchodkyni, pronásledoval svědek v autě. Zadržel jednoho z pachatelů až příjezdu policejní hlídky, kterou zavolal. Zachráncem je sedmadvacetiletý muž z nedaleké Práchně, jehož pomoci si policisté velmi cení.