Dvojice trávila víkend v zahrádkářské kolonii ve Starých Splavech, kde asi půl hodiny po půlnoci vypukla mezi partnery hádka. Slovní argumenty se žena posléze rozhodla změnit v jinou konfrontaci a svého druha začala nahánět kolem chatky se sekyrou a následně motykou v ruce. Pronásledování doprovázela výkřiky, že muže zabije. „Vyděšený muž jejím výhrůžkám uvěřil a zamkl se před ní v chatce,“ popsala další průběh incidentu mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Ani v uzamčené chatě ale nebyl muž v bezpečí, neboť rozkurážená žena začala motykou rozbíjet okenice i vchodové dveře. Druh jí po chvíli raději odemkl, protože chata je jeho a on zřejmě chtěl, aby mu z objektu ještě něco zbylo.

Když se žena vřítila dovnitř, rozbila mu notebook a pak se po něm nemilosrdně několikrát ohnala motykou. Přitom ho udeřila do břicha a ruky. „Muž poté utekl ven a kolem půl třetí nad ránem přivolal mobilem policisty. Muži zákona agresivní ženu, která byla pod vlivem alkoholu, zajistili v policejní cele a odpoledne ji propustili na svobodu,“ dodává policejní mluvčí.

Trestní stíhání pro přečiny nebezpečného vyhrožování a poškození cizí věci ženu nemine, její druh svého práva nedat souhlas s jejím trestním stíháním jako osobou blízkou nevyužil a na jejím stíhání trvá. Muž při útoku utrpěl drobná povrchová poranění, se kterými nevyhledal lékařskou pomoc. Škoda na chatce byla předběžně odhadnuta na částku 35 000 korun.

Případy, kdy v rámci partnerských vztahů ohrožuje na zdraví či životě žena muže, řeší policisté v regionu jen zřídka.