Za volantem vozu, které policisté kontrolovali, seděl dvaatřicetiletý muž a vedle něj jeho o osm let starší kamarád. "Když dechová zkouška u řidiče ukázala výsledek 1,91 promile alkoholu v krvi, snažil se spolujezdec "zachránit" situaci tím, že hlídce nabídnul 200 euro. Peníze pojmenoval "dárkem" pro policisty a chtěl po nich, aby je nechali odjet. Potom, co naše hlídka úplatek odmítla, pokusil se o totéž i řidič, zřejmě v představě, že je lepší vyjednávač," popsala bizarní situaci tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Dopadlo to tak, že policisté oba muže na místě zadrželi a ti putovali do policejní cely. Pod vlivem alkoholu byli nakonec oba dva a proto jejich výslech mohl proběhnout až následující den. "Po jejich vystřízlivění je vyšetřovatel obvinil ze zločinu podplácení spáchaného formou spolupachatelství a dvaatřicetiletý řidič se navíc zodpovídá i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, protože řídil opilý. Nyní jim hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," vysvětlila mluvčí policie.

O tom, zda muži předstoupí před soudce v České republice nebo ve své domovské zemi, rozhodne státní zástupce. Policie je již vyslechla a jejich trestní stíhání probíhá na svobodě.

Opilý řidič se zákazem chtěl uplatit policisty v Jablonci, nepovedlo se.
VIDEO: Opilý řidič se zákazem chtěl uplatit policisty v Jablonci, nepovedlo se

Stejný osud potkal i pětadvacetiletého řidiče vozidla značky Mercedes Benz Citan, kterého policisté nedávno zkontrolovali v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou a naměřili mu v dechu 1,33 promile alkoholu v dechu. "Ten se chtěl ze své trestní odpovědnosti za řízení pod vlivem alkoholu vykoupit úplatkem 50 000 korun," uzavřela Baláková s tím, že ani tomuto muži jeho počínání neprošlo.