Prvním z nich je devětatřicetiletý lupič, který minulý týden 15. února přepadl benzínovou pumpu Avanti v Pražské ulici v České Lípě.

„Okolo jedné hodiny ráno si nejdřív muž řekl prodavačce o cigarety. Než mu je ale stačila podat, namířil na ni zbraň a chtěl peníze z pokladny,“ připomněla průběh loupeže českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Žena mu podala několik tisícovek, se kterými poté lupič uprchl. Nikomu naštěstí neublížil. Maskovaný byl celou dobu kapucí bundy, která mu padala do obličeje.

Ztratil zaměstnání

„Při výslechu svůj čin zdůvodnil tím, že po ztrátě zaměstnání se s rodinou dostal do finanční tísně a loupeží se situaci rozhodl řešit,“ sdělila Ivana Baláková.

Za to, co udělal, mu však hrozí až deset let za mřížemi a navíc pravděpodobně poputuje do vazby.

Druhý, teprve devatenáctiletý mladík z Doks, se ve středu okolo půl čtvrté odpoledne pokusil vyloupit čerpací stanici Benzina Plus ve Valdštejnské ulici v Doksech.

„Přišel tam s tím, že má u sebe bombu, kterou nechá vybuchnout, pokud mu obsluha nevydá peníze,“ upřesnila českolipská policejní mluvčí.

Mladíkovi však neuvěřil dvaačtyřicetiletý zákazník benzinky, který ho do příjezdu policistů zadržel.

Ti nakonec zjistili, že mladík u sebe naštěstí žádnou bombu nemá. I tento lupič zřejmě půjde do policejní vazby. „Také devatenáctiletý mladík svůj čin omlouval dlouhodobým nedostatkem finančních prostředků,“ doplnila Ivana Baláková. (kb)