Podvodnice zazvonila u bytu důchodkyně ve čtvrtek kolem třetí hodiny odpoledne. Babičce napovídala, že jí pomůže s vyřízením sociálního příspěvku, a když se dostala dovnitř, požádala obyvatelku bytu o občanský průkaz a stvrzenku o převzetí posledního důchodu.

Než ho seniorka našla, stačila návštěvnice proslídit obývací pokoj a v sekretáři objevit úspory schované v porcelánovém nádobí. Jednalo se přibližně o 75 000 až 80 000. Jakmile získala peníze, vymluvila se, že musí něco neodkladného zařídit a zmizela.

Brzy po jejím odchodu si stařenka všimla otevřeného sekretáře a vzápětí zjistila, že jsou všechny peníze z její tajné skrýše pryč.

Podvodnice, po které nyní pátrá policie, je žena ve věku od 25 do 30 let. „Má světlou pleť, kaštanové vlasy a kulatý obličej. Je robustní postavy, vysoká asi 180 cm. V uších měla nápadnější třpytivé náušnice a oblečena byla do béžovošedé bundy. Mluví česky bez cizího přízvuku," doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková s tím, že před podobnými návštěvami by se měli mít na pozoru všichni senioři.

„Do domácnosti by žádné cizí návštěvníky neměli pouštět. Pokud už budou muset s někým jednat doma, měl by být tento člověk předem úředně ohlášen a i tak, by měl být u schůzky přítomen svědek, který by její serióznost kontroloval," podotkla policejní mluvčí.