Obsluha obchodu si jej poprvé všimla 4. dubna na kamerových záznamech, kde je patrné, jak si z regálu ukládá do brašny náhradní hlavice do elektrických kartáčků na zuby v celkové hodnotě přesahující tři tisíce korun. Poté přešel bez zaplacení kolem pokladny a prodejnu opustil.

Předevčírem se do provozovny vrátil, obsluha na nic nečekala a zavolala policisty. „Policisté muže odvedli na služebnu, kde mu v rámci zkráceného řízení předali záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže. Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádeže z toho důvodu, že už byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti odsouzen. Z posledního výkonu trestu odnětí svobody vyšel 15. prosince loňského roku. Nyní mu hrozí až tři roky odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Pachatel použil známou fintu, kdy si zboží vybavené ochranou proti odcizení dal do zavazadla upraveného výstelkou z kovového materiálu. Zboží pak přes to, že je vybavené ochranným prvkem, bez problému projde přes bezpečnostní rámy.