Jeho totožnost se podařilo zjistit až na základě dubnové televizní reportáže, ve které byla zveřejněna série fotografií pořízených v bankomatu, kde vybíral z ukradených karet.

Do fotbalové šatny se vloupal nejspíš pomocí shodného klíče nebo jiným prostředkem. „V jeho rukách skončilo sedm mobilních telefonů, pět platebních karet, čtyři peněženky, pánské náramkové hodinky, finanční hotovost a osobní doklady. Pachatel například z jedné platební karty vybral z bankomatu v Mimoni částku 49 tisíc korun," sdělila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Po odvysílání televizní relace se policistům nezávisle na sobě ozvalo několik svědků, kteří ho poznali. Jedná se o jednatřicetiletého z Kladenska. „Mimoňští kriminalisté pak sbírali informace a důkazy, které ho s případem spojovaly a na jejich základě  vypracovali podklady pro jeho obvinění z přečinů krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku," řekla mluvčí.

Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal v tomto týdnu  ve věznici, kde si nyní odpykává šestiletý za obdobnou majetkovou trestnou činnost, tedy za vykrádání fotbalových šaten na různých místech na území celé republiky. Za vloupání do šaten TJ Jiskra v Mimoni si tamní pobyt může prodloužit o dalších 5 let.