Psí slečnu jménem Nelly, oblečenou do oranžového roláčku, si krátce před třetí hodinou odpolední vzala s sebou na nákup do prodejny v ulici Sídliště pod Ralskem její majitelka. Jako vždy ji ponechala venku před vchodem a když se po zhruba patnácti minutách vrátila zpět, svoji teriérku na jejím místě nenašla.

Žena byla z této situace dost překvapená, neboť její čtyřnohý mazlíček na ni obvykle čeká nehnutě jako socha a nikde sama nepobíhá.
Začala ji tedy hledat v okolí prodejny a později i po celém městě. Přitom se vyptávala lidí, kteří Nelly dobře znali od vidění a věděli, ke komu patří.

„Díky tomu, že se o teriérku začali zajímat i další místní občané, donesla se k majitelce informace, že Nelly byla téhož dne spatřena v náručí jisté ženy. Majitelka nakonec požádala o pomoc policisty, kteří ve spolupráci s místními občany získali poměrně spolehlivou informaci o tom, na které adrese se zmizelá teriérka zdržuje,“ popisuje průběh událostí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Muži zákona pak u bytu zazvonili a zjistili, že se tu ztracený pejsek skutečně nachází. Po domluvě s jedním členem rodiny, který byl právě sám doma, jim byl pes dobrovolně vydán a následně putoval k majitelce.

Nyní jim zbývá dořešit případ po trestně právní stránce. Žena, která si Nellu odnesla do svého domova, se hájí tím, že ji našla a chtěla co nejdříve vrátit. Svědci ale vypovídají proti této verzi a tvrdí, že žena pejska odcizila. Vzhledem k tomu, že má teriérka hodnotu sedmi tisíc korun, mohlo by se jednat o trestný čin krádeže.