Bývalého florbalového reprezentanta ve čtvrtek, den před volbami, slovně i fyzicky kvůli volbám napadli dva muži. Jednoho z nich už policie ve zkráceném přípravném řízení stíhá.

K incidentu došlo ve Sport baru Galaxie v českolipské čtvrti Slovanka asi v půl jedenácté večer. V baru, kde se často scházejí českolipští florbalisté, byl Slaný společně s trenérem A-týmu FBC Česká Lípa Jiřím Stožickým.

„Přišli k nám dva kluci a osočili se na mě kvůli tomu, že kandiduji ve volbách a proč chci do voleb. Asi minutu to na mě chrlili, řekl jsem jim, ať si sednou, že jim na všechno odpovím. Oni se ale asi ptát nechtěli a jeden z nich zaútočil," popisuje incident Štěpán Slaný.

Útočník do florbalisty strčil tak, že ten upadl na zem. Fyzický atak paradoxně nejvíce odnesl trenér Stožický, který se hvězdy svého týmu zastal. Po několika ranách ale skončil na zemi i on a útočník si bezbranného trenéra, už ležícího a krvácejícího, „podal" ještě kolenem do hlavy. Stožický nakonec skončil v nemocnici s několikanásobnou zlomeninou nosu a čeká ho operace. Naloženo dostal i Slaný, florbalisté se jen pasivně kryli. „Den před volbami jsme se o nic jiného ani nepokoušeli," řekl Slaný.

Pak na místo dorazila policie. „V době příjezdu policistů se zde už iniciátor incidentu, pětadvacetiletý opilý mladík, nenacházel, policisté ho zadrželi téhož večera v Hálkově ulici v České Lípě," popsala Ivana Baláková, českolipská policejní mluvčí. „Vzhledem k jeho silné opilosti byl na noc umístěn do policejní cely. V pátek si pak převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a z pokusu přečinu ublížení na zdraví, ze kterých se bude zodpovídat ve zkráceném přípravném řízení."

Policejní mluvčí také uvedla, že vyšetřování celého incidentu ještě neskončilo. Policisté zadrželi pouze jednoho z dvojice mladíků, kteří incident vyvolali. Ten druhý, který útočil pouze verbálně, se přímo na fyzickém ataku nepodílel.

„Jsem z toho ještě teď přepadlý. Přidalo se k tomu to, jak volby v České Lípě dopadly. Nemám z toho vůbec dobrý pocit," uzavřel Štěpán Slaný.