Policie zdejšími ulicemi pronásledovala motorkáře, který se dokázal dokonce prokličkovat přes policejní zátaras a hlídce ujížděl až sto padesáti kilometrovou rychlostí. Honička skončila nehodou, při které byl řidič lehce poraněn. Devatenáctileté dívce, která na motorce jela s ním, se naštěstí nic nestalo. Jak se později ukázalo, motorkáři v těle koloval amfetamin a podezřelý sáček s bílým práškem měl také u sebe.

Motorkář jedoucí na stroji značky Kawasaki Ninja zaujal podle policejní mluvčí Ivany Balákové motorizovanou hlídku „neobvyklým" způsobem jízdy. „Nedržel se po pravé krajnici, ale silnicí projížděl po jejím středu," popsala. Policisté se jej proto rozhodli zkontrolovat a pokusili jej zastavit jak houkáním a blikáním, tak červeným nápisem „STOP POLICIE". Na upozornění však motorkář reagoval naprosto opačným způsobem. Namísto, aby zastavil, ještě více sešlápl pedál a snažil se ujet. „Policisté jej pronásledovali ulicí Ještědská, Erbenova, K Bucharce a dále pak po cestě směrem k vysílači Ještěd. Zde muž svůj stroj otočil a namířil si to zpět do Liberce," popsala honičku Baláková.

U bývalé restaurace Berlín se ho policisté snažili zastavit pomocí zátarasu ze dvou služebních aut. „Ten se mu ale podařilo prokličkovat a velmi vysokou rychlostí projížděl chvílemi v protisměru a narážel na chodníky," pokračovala mluvčí.

Na kruháči v ulici České mládeže jej čekal druhý zátaras, který se pokusil objet po trávě. Tentokrát mu to však nevyšlo a z motorky spadl.

„Test na drogy byl pozitivní na amfetamin, navíc u něj policisté zajistili 0,9 gramu bílé sypké látky v sáčku, kterou nechají podrobit expertíze," dodala Baláková. Že je motorkář pod vlivem drog by policisté zřejmě odhalili i bez testu. Po adrenalinovém výkonu pak v průběhu výslechu usínal. Podle policie spáchal přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Stíhán bude na svobodě.