Navíc byl i pod vlivem drog, jak zjistili policisté po jeho zadržení. Při svém počínání a řízení vozu audi rychlostí vyšší než 200 kilometrů v hodině ohrozil nejen sebe, ostatní řidiče a případné chodce, ale zejména i dva své vrstevníky, mladíka a dívku, které vzal na projížďku.

„Předjel policejní hlídku, ujížděl rychlostí vyšší než dvě stě kilometrů v hodině,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková. Jak dále informovala, před půlnocí projížděli cvikovští policisté při své hlídkové službě Svorem po silnici I/13, když kolem nich ve vysoké rychlosti doslova prosvištělo osobní vozidlo značky Audi A 5. Bylo jim podezřelé, že má řidič tak naspěch,  a proto se ho rozhodli zkontrolovat. Jeli proto za ním se zapnutým zvukovým i světelným výstražným zařízením s nápisem "STOP POLICIE" a dostihli ho ve Cvikově. Zde řidič audi skutečně na chvíli zastavil, ale než k němu policista stačil ze svého vozu dojít, zase se rozjel. Hlídka ho proto začala pronásledovat po silnici první třídy číslo 13 ve směru na Liberec, ze které u Jablonného v Podještědí odbočil na Heřmanice v Podještědí. Na silnici druhé třídy pak náhle opět ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad řízením svého auta a vyjel v Heřmanicích do pole, kde uvízl v promáčeném oraništi.

Řídil pod vlivem drog

„Zde ho policisté zadrželi. Jeho orientační test na drogy byl pozitivní na amfetamin. Kolik v sobě této látky měl, ukáže až výsledek laboratorního testu z odebraného vzorku jeho krve,“ řekla policejní mluvčí Baláková. Po sdělení výsledků rozboru se ukáže, zda mladík nebude trestně stíhán pouze za maření výkonu úředního rozhodnutí, ale také z ohrožení pod vlivem návykových látek. U soudu mu hrozí trest až dvouleté vězení. Podle Ivany Balákové muži již policisté předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a v tuto chvíli probíhá jeho trestní stíhání ve zkráceném přípravném řízení. „O tom, zda bude rozšířeno ještě o přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,  rozhodne až výsledek jeho krevního testu,“ zopakovala.

Rovněž nepochopitelná byla jen před pár dny honička přímo po České Lípě. Tam policisté chtěli zastavit 32letého mužem za volantem hlučné octávie. Ulicemi jel stovkou a ohrozil životy lidí. Úřady už mu  třikrát zakázali řídit motorová vozidla a tyto zákazy jsou stále v platnosti. „Bezohledného řidiče soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici,“ uvedla v půlce února Baláková.

Hazardní jízdy

Poslední roky se policisté a pak i soudci na Českolipsku setkávají s podobnými hazardními jízdami pod vlivem drog často. Nejde jen o Čechy. Jen nedávno poslal českolipský soud Poláka za hazardní jízdu s kradeným audi na 30 měsíců do vězení. rychlostí Českolipskem. Scénáře jsou dost podobné. Bez klíčků řídil ukradený luxusní automobil značky Audi S8. Během pronásledování nedbal na předpisy. Dvě auta a traktor tak kvůli jeho počínání za Kunraticemi u Cvikova havarovala. Zastavil až když si ulomil kolo. Svou nebezpečnou jízdou ohrozil další účastníky silničního provozu a způsobil značnou škodu i zranění.

„Za zatáčkou jsme dostali obrovskou ránu, odhodila nás do příkopu, naše auto mělo urvaný celý zadek,“ uvedl jeden z poškozených řidičů Vojtěch P. Jeho manželka se musela měsíc léčit s otřesem krční páteře a dodnes má problémy. Policista Martin Vlk, který se zapnutými majáky stíhal omámeného kurýra Seweryna O. uvedl: „Jeli jsme Cvikovem asi 130 kilometrů za hodinu, tedy i ten v audi, mimo obec až 180.“ Podle znalce byl Polák silně ovlivněn metamfetaminem: „Tento stav vylučoval řízení vozidla,“ napsal znalec. Seweryn O. fakt nepopíral, potřeboval prý peníze a zlákala ho odměna za převoz automobilu z Německa do Polska. „Když mě chtěla zastavit hlídka, lekl jsem se a nedocházelo mi,co jsem provedl a nikdy bych tohle už neudělal,“ řekl soudu Polák.