Při ní se na světelné křižovatce u obchodního domu Andy srazila čtyři auta.

Žena po propuštění ve středu ráno putovala k Okresnímu soudu v Kolíně, který na ní den před tím vydal zatykač pro neplnění vyživovací povinnosti.

Karambol, který tomu předcházel, zavinil v úterý kolem půl sedmé v podvečer devětatřicetiletý řidič vozu hyundai, ve kterém cestovala i hledaná žena a další muž. Jak se později ukázalo, šofér byl podnapilý, přičemž zřejmě vlivem alkoholu nestačil sledovat dění na silnici a narazil do kolony tří aut, která v tu dobu stála na červenou.

„Ani jeden ze spolujezdců nebyl připoután bezpečnostním pásem a oba utrpěli lehká zranění, se kterými byli převezeni na ošetření do nemocnice,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Viník nehody, při které vznikla škoda za osmdesát tisíc korun, nadýchal bezprostředně po kolizi 1,75 promile alkoholu a za volantem neměl co dělat i z toho důvodu, že už před časem přišel o řidičský průkaz a má úředně zakázáno řídit.

To vše bude mít ještě svou dohru před soudem, kde se bude zodpovídat z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.