„Byla mazel, každému se moc líbila. Ani jsme ji neučili nějaké agresivitě, vždyť k nám chodí návštěvy s dětmi. Teď se nám to vymstilo," řekla Deníku zoufalá majitelka, která netuší, kdo mohl jejich milovanou fenku jménem Kira vzít.

Podle majitelky zloděj vnikl na zahradu někdy mezi 14:45 a 16:15. „Byla jsem doma a občas ji viděla z okna. Pak jsem ale spatřila otevřenou branku," tvrdí žena s tím, že osmnáctiměsíční Kira si ji rozhodně nemohla otevřít sama. Zloděj ji nejspíš vylákal mimo soukromý pozemek.

Podle mluvčí českolipské policie Ivany Balákové viděl svědek Kiru ve společnosti neznámého mladíka, který ji odváděl směrem k vlakovému nádraží v Boru. Policie proto žádá svědky, kteří viděli v Novém Boru po středeční 16. hodině černou fenu německého ovčáka, aby se ozvali na linku 158 či kontaktovali majitele Kiry na telefonních číslech 608 171 712 nebo 775 349 496.

„Policisté Obvodního oddělení policie v Novém Boru případ šetří jako krádež, neboť hodnota odcizené feny činí 7 000 korun," uzavřela Baláková.