Na pomoc si vzali i psa vycvičeného na vyhledávání drog a výsledkem kontroly bylo pět podezřelých osob. „Všichni i u sebe přechovávali v malém množství drogu pro svoji potřebu a naplnili tak skutkovou podstatu přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Za to je ve správním řízení čeká pokuta až do výše 15 tisíc korun.

Jednou z kontrolovaných byla jednadvacetiletá řidička z východních Čech, u které orientační test na přítomnost návykových látek odhalil požití drogy před jízdou. „Další dva podezřelí u sebe bez povolení přechovávali takové množství drogy, které zakládá podezření na spáchání trestného činu. Jednomu policisté zadrželi lysohlávky,“ podotkla dále mluvčí.

Látka putovala na expertízu, která ukáže množství zakázaných látek a její závěr pak rozhodne o dalším osudu dvou mužů z Prahy ve věku 23 a 28 let, u kterých se drogy našly.

Lokalitu Břehyně si policisté a celníci nevybrali náhodou. V bývalém vojenském objektu se údajně pořádaly nejrůznější soukromé akce, na kterých drogy nebyly ničím výjimečným.