Muže ve věku 31 a 38 let odhalila policejní hlídka při běžné silniční kontrole. Jeli ve voze kia a když je policisté vyzvali, aby ukázali, co převáží, dali se oba pachatelé na útěk.

„Hlídka si všimla velkého množství cigaret přikrytých dekou. Vzhledem k tomu, že v předchozích dnech byly na Českolipsku vykradené dvě čerpací stanice, ze kterých zmizely právě především tabákové výrobky, pojali policisté podezření, že by se mohlo jednat o kradené zboží,“ říká mluvčí českolipské policie Milan Bradáč.

Utéci se zlodějům nepodařilo. Ještě ve středu oba policejní komisař obvinil z krádeže a poškozování cizí věci. Dvojice má na svědomí vykradenou benzínku v České Lípě, kam se vloupali v noci na 30. prosince.

Do Nového Boru se vydali za stejným účelem v tomto týdnu v noci na středu. . V obou případech si počínali celkem radikálně. Těžkým předmětem rozbili sklo u dveří, vběhli dovnitř a kradli především cigarety, ale také drobnosti jako přívěsky nebo baterie. „Škoda, kterou způsobili, dosáhla téměř čtvrt milionu korun,“ dodal Milan Bradáč.

Pachatelé mohou čekat přísný trest, neboť se oba provinili proti zákonům opakovaně.