O tři roky mladšího sourozence napadl ve středu odpoledne, ale sekyra naštěstí minula cíl. Incident v rodinného domě, pod jehož střechou oba bratři společně s dalšími členy rodiny bydleli, byl vyvrcholením dlouhodobých neshod obou bratrů. Málem tragickou rozbuškou se stala příprava večeře, kterou mladší z bratrů přislíbil uvařit. Staršího bratra následně rozčílila věta, že večeře bude poté, co mladší obstará babičku.

„Pětadvacetiletý muž poté slovně i fyzicky svého bratra napadl a následně vzal do ruky sekyru, se kterou jej začal honit po domě,“ říká mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Svou zbraň neváhal po sourozenci hodit, ale minul. Situaci učinil konec až otec, který se vrátil domů a zvolal polici. „Útočníka jsme zadrželi, noc strávil v policejní cele a včera byl podán návrh na jeho vzetí do vyšetřovací vazby ,“ dodává mluvčí.

Muž bude stíhán za trestný čin násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Podle výpovědi dalších členů rodiny nejsou neshody mezi bratry žádnou novinkou a starší z bratrů se agresivně chová již delší dobu.