Skupina spolupracovníků si vyšla pobavit se do restaurace na sídliště Špičák. Mezi vytrvalce, kteří se vydrželi bavit nejdéle, patřili i osmadvacetiletý muž a jeho dvě kolegyně ve věku 25 a 32 let. Bavili se výborně, muž ale nechtěl odejít domů s prázdnou a rozhodl se okrást svou starší kamarádku.

Za tímto účelem jí v nestřežené chvilce vytáhl z její kabelky platební kartu. PIN k ní znal z minulosti, a tak si z restaurace na chvíli odskočil k nedalekému bankomatu, a z účtu vyinkasoval 8 tisíc korun.

Potom se vrátil zpět a opět bez povšimnutí kohokoliv kartu do kabelky vrátil. První okradená oběť opustila svého kamaráda kolem třetí nad ránem. Druhá ve společnosti svého kolegy ještě zůstala a společně pak odešli do jiné restaurace na stejném sídlišti.

Zde jim došly peníze a kolegyňka se proto nabídla, že dojde k bankomatu nějaké vybrat. Sem jí přirozeně doprovodil její kamarád, který jí při výběru koukal přes rameno na klávesnici bankomatu. Když se dozvěděl PIN, použil ho podle stejného scénáře asi za hodinku poté, co se společně do restaurace vrátili.

Ženy zjistily neoprávněný výběr z jejich účtů nezávisle na sobě až následující den a obě podaly oznámení na neznámého pachatele. Také obě tvrdily, že kartu neztratily a nikdy ji nedaly z ruky.

„Kriminalisté záhadu v relativně krátkém čase rozluštili a povedeného kolegu již včera obvinili z trestných činů krádeže a z neoprávněného držení platební karty,“ doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.