„Zatčení proběhlo velice rychle, bez nutnosti použití donucovacích prostředků. Muž se při zatýkání nebránil, ani nekladl odpor," popsala mluvčí Krajského ředitelství policie Vlasta Suchánková. Na základě rozhodnutí soudu provedli kriminalisté domovní prohlídku v jedné z libereckých starších vil, kde zadržený muž přebýval. V suterénu domu policisté objevili čtyřlitrovou varnu.

Poslední případy z Libereckého kraje- Kriminalistům se podařilo rozkrýt případ, kdy se skupina pěti pachatelů podílela na výrobě pervitinu v rozsahu 35 kilogramů.
- Další případ distribuce pervitinu se podařilo rozkrýt Libereckým policistům. Muž měl distribuovat minimálně 1,8 kilogramu drogy.
- Policistům se podařilo odhalit pěstírnu a téměř 6,5 kilogramu konopí.
Zdroj: Policie ČR

„Zajištěná varna byla z pohledu kriminalistů v porovnání s jinými zajištěnými varnami o dost větší a objemnější. Jednalo se o trojhrdlou baňku," doplnila mluvčí policie. Kromě několika gramů vyrobeného pervitinu kriminalisté v domě odhalili i velké množství chemikálií, které jsou pro jeho výrobu používány. Právě výrobou a distribucí drog si nezaměstnaný muž vydělával na obživu.

KRIMINALISTÉ objevili v suterénu domu varnu a chemikálie pro výrobu pervitinu. Muž měl v domě i vyrobený pervitin.„Podle zjištění kriminalistů zásoboval desítky dospělých uživatelů pervitinu z Jablonecka a Liberecka, kteří ho za tímto účelem navštěvovali," vysvětlila Vlasta Suchánková.

Soudce osmadvacetiletého muže poslal krátce po zadržení do vazby. Přesto, že se k činu doznal a s policisty spolupracuje, mohl by působit na svědky.

Liberečtí kriminalisté jsou v rozkrývání podobné kriminality úspěšní. V loňském roce obvinili třiašedesát osob v souvislosti s drogovou problematikou.

V rámci pětačtyřiceti případů kriminalisté zajistili čtyři varny pervitinu. Společně s celní správou odhalili během loňského roku i 18 případů nelegálního dovozu léků zneužívaných na výrobu pervitinu. Ty do České republiky putují ze sousedního Polska.