Jak informovala policejní mluvčí Ivana Baláková, projížděly Mimoňskou ulicí v Doksech směrem na Břehyni, kde se měly v rámci služební přípravy zúčastnit střeleckého výcviku. „Byl to bílý jutový pytel s červeným pruhem s neznámým obsahem, svázaný drátem, který ležel uprostřed jejich jízdního pruhu. Řidička Martina se ho snažila nepřejet, nicméně se mu pro krátkou vzdálenost zcela vyhnout nedokázala. Jakmile to bylo možné, zastavila a obě policistky vystoupily, aby překážku ze silnice odstranily. Jenže potom, co pytel vzaly do ruky, ucítily, že se v něm něco hýbe. Když ho rozvázaly, uviděly schouleného kocoura,“ popsala Baláková.

Zachráněný kocour.Zachráněný kocour v pytliZdroj: Policie ČRPolicistky se spojily s operačním důstojníkem, který zajistil, aby si od nich kocoura převzali dokští strážníci, se kterými policisté spolupracují. Ti předali zvíře do péče veterinární ordinace v Doksech. Lékařka po prohlédnutí pacienta konstatovala, že utrpěl kromě obrovského stresu lehčí poranění hlavy s krvácením z nosu a ponechala si ho ve své péči i pro jeho další zdravotní potíže, které se včerejší událostí přímo nesouvisejí.  

Až z nich kocoura vyléčí, předá ho do péče dokského útulku pro opuštěná zvířata Dogsy, kde se mu budou snažit najít nový domov. Podle mluvčí Balákové se případu začali věnovat kriminalisté českolipského územního odboru, kteří budou po pachateli tohoto trestného činu pátrat. Pokud ho dopadnou, bude se zodpovídat z týrání zvířat.