Ukrást tu nic nestačil.

Do areálu v Arbesově ulici se lapka vydal kolem jedenácté hodiny večer. Pod rouškou tmy tu rozbil okno administrativní budovy a vnikl dovnitř. „Vzhledem k tomu, že ve stejném čase policisté prováděli zesílenou hlídkovou službu, narušený objekt prověřili a zloděje tu zadrželi přímo na místě činu," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Podle ní bylo zřejmé, že zloděje bleskový policejní zásah překvapil. Ani se tu pořádně nestačil porozhlédnout, policisté našli v kapsách jeho oblečení jen dálkový ovladač k televizoru, který patřil do vybavení zdejší učebny.

Chmaták skončil na policejní služebně, kde si vyslechl podezření ze spáchání krádeže formou vloupání. Městská policie, která objekt využívá, celkovou výši způsobené škody teprve upřesní. Už teď je ale jisté, že přesáhne 1 000 korun. Muži za hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zloděj v autobusu

Dalšího, tentokrát sedmadvacetiletého zloděje, přistihl při čtvrtečním ránu ve svém autobusu řidič z České Lípy. Pachatel se dovnitř dostal přes zavazadlový prostor a uvnitř se chtěl porozhlédnout po nějakém lupu. Zloděje si v Konopeově ulici převzali strážníci městské policie a po prvotních úkonech jej předali Policii ČR pro podezření z trestné činnosti.