Zatoužili po jeho mobilním telefonu, a ačkoli nebyli v autobusu sami, začali mu vyhrožovat, že pokud jim přístroj nevydá, vystoupí s ním na stejné zastávce a dostane nakládačku. Chlapec se ani před svědky na odpor nezmohl a telefon dvojici vydal.

Lupiči i s mobilem vystoupili na zastávce Střelnice v České Lípě. Mladík, který v cestě pokračoval dál, si však nepříjemný zážitek nenechal pro sebe a díky dobrému popisu obou pachatelů se policistům podařilo dvojici následující den zadržet v ulicích České Lípy. Oba muži ve věku 20 a 26 let skončili v policejní cele, neboť kromě páteční loupeže mají za sebou bohatou kriminální minulost.

„Policisté zjistili, že mladší z pachatelů loupil na Českolipsku už v červenci tohoto roku,  a že jeho společník má na svém kontě rozsáhlou majetkovou trestnou činnost," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Poté, co si oba vyslechli obvinění z loupeže, podali policisté státnímu zástupci podnět na jejich vzetí do vazby, a to především proto, aby ve své trestné činnosti na svobodě nemohli pokračovat. Nově jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.