Mezi regály si mladý muž nakradl věci v hodnotě 8 050 korun a uschoval si je pod oblečení. Když se pokusil odejít s nezaplaceným zbožím, všimli si ho pracovníci ostrahy a zadrželi ho hned v prostoru za pokladnami.

Ve chvíli, kdy ho vyzvali, aby s nimi zašel vyřídit tuto záležitost do kanceláře, se rozeběhl a z obchodu utekl. Na útěku všechen lup poztrácel, takže mu nakonec dvě dámské bundy a kosmetika nezůstaly.

Mladík svému zaslouženému trestu ale přesto neunikne. Jeho krádež zaznamenaly bezpečnostní kamery a díky pořízenému záznamu policisté zjistili, že se jedná o „známou firmu“. Dopadli ho proto ještě téhož dne v českolipských ulicích.

„Dvacetiletý muž se bude zodpovídat z přečinu krádeže, a to ve zkráceném přípravném řízení, což znamená, že soud o jeho trestu rozhodne do čtrnácti dnů,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Vzhledem k tomu, že za majetkové delikty byl mladík trestán nedávno, vězení opustil v loňském roce, čeká ho nejspíš znovu pobyt za mřížemi. Soud ho sem tentokrát může poslat až na tři roky.