Maskovaný muž si odtud odnesl 4 800 korun, které mu majitel obchodu ze strachu vydal, aniž by se ho pokusil zastavit.

„Jen co pachatel do obchodu vstoupil, začal na majitele a jeho ženu křičet, ať mu dají peníze a přitom kolem sebe mával nožem, který si s sebou přinesl. V tu dobu byla s manžely v obchodě i jejich tříletá dcerka," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Prodavač mu proto z obavy o svou rodinu otevřel pokladnu a nechal ho odejít i s lupem.

Kriminalisté brzy po činu znali jméno pachatele, ale nevěděli, kde se zdržuje. Na základě vyhlášeného celostátního pátrání ho zadrželi v Praze místní policisté při jedné z kontrol poblíž hlavního vlakového nádraží o 14 dní později. Muž nic nezapíral a s českolipskými kriminalisty spolupracoval, proto jeho trestní stíhání nyní probíhá na svobodě. 

V řízení před soudem mu za loupež v mimoňské večerce hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. „Pachatel motiv svého činu vysvětlil tím, že mu chyběly peníze do nového životního startu v Praze, kde si chtěl najít práci a neměl přitom ani na zaplacení nějakého ubytování nebo na jídlo,“ dodala policejní mluvčí.