Loupež se stala začátkem února, kdy se v odpoledních hodinách procházel třináctiletý chlapec v ulici Boženy Němcové v České Lípě, když ho dotyčný pachatel zastavil a oloupil ho o jeho mobilní telefon.

Obviněný nezletilého chlapce nejprve vyzval, aby mu telefon půjčil, tvrdil mu, že si potřebuje zatelefonovat. Když s tím ale kluk nesouhlasil, lupič se na něho vrhl a telefon mu vzal. Naštěstí ho přitom nijak nezranil. Jeho dětské psychice taková zkušenost ale rozhodně neprospěla.

Jedná se o pachatele, který teprve před měsícem vyšel z věznice, kde si odpykal nepodmíněný tříletý trest odnětí svobody pro majetkovou trestnou činnost a také pro jednu loupež, která byla hodně podobná té z letošního února.

„Policisté muže v pondělí zadrželi a poté, co ho obvinili z loupeže, podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Je zřejmé, že se z předchozího trestu nijak nepoučil," uvedla Ivana Baláková, mluvčí českolipské policie. Za tento zločin loupeže ho soud může poslat až na deset let za mříže.