Přestože má na kontě i další trestnou činnost, soud neshledal důvody vazby, kterou pro něj navrhovala policie i státní zástupce.

K loupeži došlo minulé úterý. Muž maskovaný kuklou a s dřevěnou tyčí v ruce vběhl kolem půl páté odpoledne do kanceláře čerpací stanice a po zaměstnanci požadoval tržbu. „Vyhrožoval mně zabitím, pokud mu nedám peníze," říká pětapadesátiletý muž, který v den přepadení na stanici obsluhoval. Maskovanému pachateli proto raději neodporoval a peníze mu vydal.

Policistům se pachatele podařilo dopadnout hned druhý den. Mimo jiné u něj zajistili kuklu, ve které loupil a také kasírtašku z benzinky. Policisté třicetiletého muže obvinili z loupeže, za kterou mu hrozí až desetileté vězení.

Rozhodnutí soudu o neuvalení vazby zaměstnance čerpací stanice rozčílilo. „Soudkyně rozhodla, že toto individuum může běhat mezi normálními lidmi a dle mého názoru i dále páchat trestnou činnost. Asi se bude čekat, až svůj trestný čin dokončí a stane se neštěstí," reagoval na verdikt soudu.

„Nestačilo, že si loupež pečlivě naplánoval, připravil si kuklu i zbraň, tedy dřevěný kůl větší než baseballová pálka, a z videozáznamů je patrné, že by tuto donesenou zbraň i použil, pokud bych z místnosti vyšel ven a on mohl zaútočit ze zálohy," dodává.

Podle informací Deníku se třicetiletý pachatel do stejné čerpací stanice vloupal už před měsícem.