Do podniku s nočním provozem zavítali neznámí muži kolem půl třetí a zpočátku se tvářili jako obyčejní hosté. Když se po chvíli přesvědčili, že kromě dvou členů personálu nikdo jiný v restauraci není, zaútočili.

„Nejprve nastříkali číšníkovi do očí slzný sprej a přitom na něj křičeli, aby jim dal peníze. Poté jeden z lupičů namířil na ženu pistoli, přiskočil k ní, chytil ji pod krkem a začal prohledávat zásuvky baru,“ popisuje průběh loupeže mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Napadená žena se ale začala bránit a lupiče pokousala na obou rukách. Odvážná reakce zřejmě útočníky rozhodila, oba všeho nechali a z místa utekli jen s drobnými mincemi, které našli na baru.

Aktivní obranu, kterou žena proti lupičům použila, však policisté v podobných případech nedoporučují. „Takové chování může u jiného ozbrojeného pachatele vyvolat i opačnou reakci, tedy jeho zvýšenou agresivitu. Lidé by se v těchto situacích měli řídit jen svým instinktem a nepřebírat žádné vzorce chování,“ dodává mluvčí.