Nejčastěji mířili právě do stánků s pečivem. Z jednadvaceti vloupání celkem desetkrát. Koncem dubna se během jediné noci vloupali do dvou stánků na ulicích Kunratická a Ruprechtická, kde způsobili škodu za patnáct tisíc korun. „Dovnitř vnikli vypáčením dveří, v druhém případě odstraněním okenice,“ přiblížila mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová způsob, jakým se mladíci ve věku devatenácti a dvaceti let do objektů dostávali.

Uvnitř pak brali všechno. Pokud nenašli peníze, klidně si odnesli pečivo, které ve stáncích zbylo, nebo nápoje.
Na poslední loupežnou výpravu se vypravili o tomto víkendu, v pondělí ráno našla prodavačka vykradené pekařství ve Zhořelecké ulici. Pak už si pro ně přišli policisté. „Všichni čtyři byli umístěni do policejních cel a byl na jejich osoby podán návrh na vzetí do vazby,“ přiblížila Knopová další osud výtečníků.

Kromě stánků s pečivem mají na svém kontě i zahradní chatky a kůlny, benzínovou čerpací stanici, velín lanové dráhy na Ještědu, prodejny s potravinami nebo atletický sklad překážek, z něhož jich šestašedesát odcizili.

A tato krádež dělá největší část škody, více jak šest desítek hliníkových překážek si atleti cení na dvě stě tisíc korun. „Mladíci je ukradli ze skladu na centrálním parkovišti u Tipsport areny. Překonali dvoukřídlé dveře a překážky nepozorovaně odnesli,“ popsala Knopová.

Mladíkům nyní za krádeže hrozí až pět let vězení. Podobný úspěch si policisté připsali i před nedávnem, když dopadli trojici mužů, kteří kradli především v Českém Dubu a jeho okolí. Kradli v rekreačních chatách, rozebrali střechu kostela v Českém Dubu a opakovaně navštívili i areál jedné českodubské firmy. Škoda, kterou způsobili, přesáhla čtvrt milionu korun.