Pachatele zadrželi pár hodin po činu českolipští kriminalisté, dva z lupičů skončili ve vazbě.

K loupeži došlo v pátek před třetí hodinou ranní, kdy u dveří non stop baru zazvonila dvojice domnělých zákazníků. Když jim servírka otevřela dveře, spatřila před sebou dva v obličeji maskované mladíky. Měli v ruce pepřový sprej a pod pohrůžkou jeho použití ženu donutili, aby jim odevzdala tržbu.

„Mladá servírka jim ze strachu žádný odpor nekladla a poté, co se zmocnili peněz, z podniku utekli," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Lupiči si z podniku odnesli přes 10 000 korun.

Policisté ještě v pátek dopoledne v souvislosti s tímto případem zadrželi čtyři podezřelé muže. „Kriminalisté si z chování pachatelů na místě vyvodili závěr, že dvojice, která loupež provedla, měla venku komplice a tato hypotéza se také později potvrdila," doplnila policejní mluvčí.

Mezi zadrženými byli čtyři mladí muži z Českolipska ve věku 17, 19, 21 a 22 let, přičemž samotné přepadení provedli devatenáctiletý a jednadvacetiletý muž. Dva ze zadržených jsou navíc sourozenci.

Vyšetřovatel již povedený čtyřlístek obvinil ze spolupachatelství na loupeži a na dvojici, která si z baru odnesla uloupené peníze, podal podnět na vzetí do vyšetřovací vazby. Tu státní zástupce a nakonec i soudce akceptovali a dvojice lupičů skončila ve vazební věznici. Jejich komplicové si počkají na rozhodnutí soudu o trestu zatím na svobodě.

Pachatelům hrozí až desetileté vězení.