Rekreantům, kteří se ubytovali v autokempu Klůček v Doksech, někdo v sobotu ráno ukradl z auta kabelku. Policie zadržela krátce po příjezdu poblíž 20letého mladíka, který byl již dříve trestán za krádeže.

Podezření se hlídce potvrdilo. Přiznal se jim nejen k odcizení tašky, ale také k dalšímu vloupání do chatky a dvou stanů. Zloděj se svým o šest let mladším komplicem kradl zejména hotovost, platební karty a jiné snadno zpeněžitelné věci. Soud mladíky poslal do vazby, protože hrozilo, že budou v trestné činnosti pokračovat. Celkovou škodu vyčíslili policisté na více než 16 000 korun.

„V této souvislosti upozorňujeme návštěvníky rekreačních zařízení nejen na Doksku na to, že si musí své cennosti dobře střežit a neponechávat je bez dozoru. V zaparkovaných vozidlech ani v opuštěných chatkách by neměly zůstávat peněženky, doklady, mobilní telefony, elektronika nebo drahé sportovní vybavení,“ dodává mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Lidé by měli využívat úschovné boxy na cennosti, které v rámci svých služeb rekreační zařízení zpravidla nabízejí, a nebo si je zabezpečit tak, aby se k nim zloději nedostali.

Marek Jungwirth