„Jako zátaras nakonec použily služební vůz, který mladík naboural a snažil se utéct," řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidič skončil v policejní cele a pravděpodobně bude obviněn z několika trestných činů.

Malé dodávky se špatně upevněnou plachtou si nad ránem všimla hlídka v Pertolticích. Vůz se proto snažila zastavit. Řidič ale začal ujíždět. Hlídka ho proto pronásledovala. U Stráže pod Ralskem se k nim připojili další dva policisté ve voze.

„Policisté odstavili vůz, vystoupili z něj a v době, kdy se k nim řidič přibližoval, dávali mu znamení k zastavení," řekla Suchánková. Řidič ale nezastavil a policejní hlídku a vůz objel. „Policisté proto použili proti ujíždějícímu vozu výstřely, a i přesto, že si tohoto byl řidič vědom, a že některé z výstřelů vůz zasáhly, nehodlal zastavit a ujížděl dál," dodala.

Třetí hlídka se do akce zapojila o šest kilometrů dál u Brniště. Služební vůz odstavila na silnici jako zátaras. „Když se k autu řidič s dodávkou přiblížil, pouze přibrzdil, pak ale opět sešlápl plynový pedál a do policejního vozu narazil a odstrčil jej, aby si vytvořil prostor k projetí," řekla mluvčí. O kus dál vůz s prostřelenými pneumatikami odstavil a dal se na útěk. Policisté ho po pár metrech zadrželi.

Dechová zkouška prokázala, že třiadvacetiletý mladík byl pod vlivem alkoholu, pozitivní byl i test na drogy. „Policisté zjistili, že zhruba dvě hodiny předtím odcizil dodávkový vůz ve Velkém Grunově z firmy na výrobu rakví," uvedla policistka. O tom, z jakých činů bude případně obviněn, se rozhodne dnes.