Tomu za jízdy dva motorkáři kopali do auta, házeli po něm kameny a ve finále mu na křižovatce rozbili okno a dostal od nich pěstí do obličeje. Nikdo z přihlížejících motoristů napadenému nepomohl.

Těžko uvěřitelný incident se stal v neděli kolem druhé hodiny odpoledne na silnici mezi Jestřebím a Dubou. Řidič mercedesu z Brna tady jel v koloně, když z ní vybočil, aby se vyhnul díře v silnici. V tu chvíli se jej ale zřejmě chystal předjet neznámý motorkář na černém stroji. „Ten si úhybný manévr vyložil jako naschvál a vědomé bránění předjetí ze strany řidiče,“ řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Motorkář v touze po odplatě začal mercedes pronásledovat, při jízdě do auta bouchal pěstmi, kopal do něj a vyzýval řidiče, aby zastavil. Vydatně mu pomáhal i jeho známý v bílé kombinéze na sportovním motocyklu. Agresivní útok vyvrcholil na křižovatce v Jestřebí.

Tady musel řidič na stopce zastavit. „I tady oba motorkáři do auta nejprve kopali, pak ale vzali kameny a rozbili přední reflektor a záměrně rozbili boční okénko u řidiče, kterého se pokoušeli z auta vytáhnout,“ popsala Baláková.

To se jim naštěstí nepodařilo, tak alespoň řidiči uštědřili pořádnou ránu pěstí do obličeje. Bezohlednému útoku mohla jen bezmocně přihlížet mladší sestra řidiče. Napadení lidé se bohužel nedočkali pomoci od řidičů, kteří za nimi se svými vozy tvořili dlouhou kolonu. Po dokonané vendetě tak mohli oba motorkáři v klidu nasednout na své motorky a odjet směrem na Českou Lípu.

Po agresivních motorkářích policisté intenzivně pátrají. „Pokud může někdo z případných svědků, kteří incident viděli, pomoci tyto dva motorkáře vypátrat, ať se prosím obrátí se svými informacemi na známou linku 158. Jejich agresivní a ničím neomluvitelné chování by nemělo zůstat bez potrestání,“ apeluje na řidiče Ivana Baláková.