V kempu v Doksech ohrožoval lidi nožem a provolával Alláhu akbar (Bůh je velký).

Incident se stal při víkendovém tanečním festivalu na Máchově jezeře. Muž v sobotu kolem 9:30 obtěžoval hosty na jedné diskotéce v kempu Bílý kámen.

Když ho pracovníci bezpečnostní agentury vykázali, s nožem v ruce vyhrožoval násilím nejprve jim a potom i ostatním návštěvníkům areálu. „Přitom provolával Alláhu akbar, což v kontextu s nedávnými útoky v Evropě vyvolávalo mezi lidmi velmi negativní emoce," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Policisté agresivního muže zadrželi a umístili do policejní cely. „Jde o českého státního příslušníka, jehož otec je z Alžírska. V době zadržení měl v sobě 1,79 promile alkoholu a jeho orientační test na drogy byl pozitivní na amfetamin a opiáty," dodala Baláková. Vyšetřovatel pro zadrženého muže požadoval vazbu z obavy, že by mohl ve své trestné činnosti pokračoval.

Festival Mácháč se konal od pátku do neděle a každoročně na něj přijíždí zhruba 10.000 lidí. Letos policisté a čeští a němečtí celníci objevili drogy u několik desítek lidí a zadrželi několik distributorů. Většinou šlo o marihuanu a tablety extáze.