Ke krádeži došlo 14. března odpoledne, kdy se 31letý muž pocházející z Českolipska vydal do prodejny zlatnictví a hodinářství v Mimoni a chtěl si tu nechat opravit své náramkové hodinky.

Muž skutečně potřeboval vyměnit určitý díl ve svém ukazateli času, ale jak se říká "příležitost dělá zloděje". Když vstoupil do prodejny, na pultu se mu přímo nabízela dvě plata s vystavenými šperky. „Prodávající právě doplňovala plata o nové zboží a tato ještě nestačila uklidit do skleněné vitríny. Muž využil příležitosti a v krátkém okamžiku, kdy se žena otočila, vzal z jednoho volně položeného plata zlatý prsten,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Jednalo se o pánský prsten s černým vsazeným kamenem Onyxem ve tvaru obdélníku, ze 14-ti karátového zlata, v hodnotě téměř 10 tisíc korun.

Muž si prsten uschoval do kapsy kalhot a jakoby nic čekal, až mu prodávající provede drobnou opravu hodinek. Následně opustil prodejnu. Prodávající si však prázdného místa na platu se šperky všimla až po odchodu zákazníka z prodejny, když chtěla zboží uklidit. Celou věc následně oznámila na Policii ČR.

Mimoňští policisté ve spolupráci s českolipskými kriminalisty však krádež ve velmi krátké době díky jejich výborné místní a osobní znalosti vyřešili. Velkou měrou jim však napomohl městský kamerový systém, který dohlíží na bezpečnost ve městě. Po vyhodnocení záznamů policisté věděli, kdo je oním záhadným zákazníkem. Ukázalo se, že se jedná o známého 31letého recidivistu, který byl již v minulosti několikrát odsouzen pro majetkovou trestnou činnost. Naposledy opustil zdi věznice počátkem ledna letošního roku. A neuplynuly ani dva měsíce a muž se vydal za novým "dobrodružstvím" znovu.

Když se ocitl na policejní služebně, ke krádeži se doznal. Sdělil policistům, že odcizený prsten vzápětí prodal jednomu známému za částku 3 000 korun. Získané peníze následně utratil. Muž je sice v současné době zaměstnaný, ale nejspíš si chtěl vylepšit svůj měsíční příjem. Policisté 31letému recidivistovi sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody