Drogu vařil v pronajatém bytě na Českolipsku, který patří jeho známému. Policisté při domovní prohlídce našli kompletní vybavení varny včetně laboratorního skla, chemikálií a prekurzorů. „Jednalo se o varnu střední velikosti, která při jednom výrobním cyklu mohla vyprodukovat 200 až 300 gramů drogy,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Muži hrozí až desetiletý trest vězení a nyní čeká na rozhodnutí o vazbě. Vyšetřovatel chce zabránit tomu, aby obviněný na svobodě ve své trestné činnosti pokračoval. Za výrobu drog ho přitom pravomocně potrestal v srpnu 2014 soud v Hradci Králové pětiletým vězení, ze kterého ho po dvou letech podmíněně propustil českolipský soud. Zkušební doba mu měla skončit v září 2021.

V této kauze čelí trestnímu stíhání i 38letý majitel bytu, kde k výrobě pervitinu docházelo s jeho plným vědomím. „Ten se zodpovídá z účastenství na zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na rozhodnutí soudu o vině a trestu si na rozdíl od svého spolubydlícího počká na svobodě, nicméně i jemu hrozí desetiletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.