Anonymní email, ve kterém tehdy neznámý muž tvrdil, že v prezidentově kanceláři jsou na dálku odpálitelné výbušniny, přišel do e-mailové schránky prezidentovy kanceláře v noci 17. července kolem druhé hodiny ranní, Celý případ si převzali kriminalisté z odboru extremismu a terorismu, kteří ihned zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu. 

„Detektivové za využití všech operativně pátracích prostředků podezřelého muže během několika hodin vypátrali a za spolupráce s kolegy z České Lípy ho zadrželi. Dalším šetřením zjistili, že jednačtyřicetiletý muž má na svědomí již čtrnáct podobných výhružných emailů a v minulosti byl dvakrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Zadržený muž je podezřelý ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy a v případě prokázání viny a odsouzení, může strávit za mřížemi až tři roky.

„Já jsem o té věci byl informován, i o tom, že člověk byl policií identifikován. Myslím, že takové výhrůžky nemůžeme brát na lehkou váhu nebo je ignorovat, na druhou stranu spíše hovoří o frustraci jednotlivce než o nějaké zásadní hrozbě," řekl v úterý k případu Pavel, který je nyní na pracovní návštěvě Jihočeského kraje.