K přepadení došlo v půl druhé odpoledne. Pachatel v průběhu loupeže barmanku poranil nožem a z herny si odnesl hotovost v řádech tisíců korun, kterou mu žena vydala ve strachu o svůj život.

Lupič byl zhruba 170 až 180 centimetrů vysoký, robusní postavy s výrazným břichem, který se podle vyjádření svědků pohybuje houpavou chůzí jako tučňák. Při loupeži měl na sobě černou bundu, na hlavě černou čepici a obličej mu zakrývala rouška. „Na servírku mluvil zpočátku česky a z češtiny pak přešel do komunikace v ukrajinském jazyce, který evidentně dobře neovládal a asi se jen tím snažil maskovat svou pravou totožnost. Svědci v jeho češtině slyšeli romskou intonaci,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Muž, po kterém pátrá policie. Přepadl hernu v České Lípě s nožem v ruce.
Českolipskou hernu přepadl muž s nožem, utekl. Policie po něm intenzivně pátrá

Po důkladném prostudování fotografií pořízených ze záznamů bezpečnostní kamery dospěli policisté k závěru, že má pravděpodobně tetování na levé tváři, a to v její horní části. Zpod jeho roušky vedou tři vodorovné zřejmě vytetované čáry, které mohou poznat lidé z jeho blízkého okolí a nebo sám autor kresby. „A právě tyto osoby žádáme o pomoc při pátrání po jeho totožnosti. Informace k případu přijme každá služebna Policie ČR nebo naše známá bezplatná linka 158. Pokud se nám ho  podaří dopadnout, hrozí mu za zločin loupeže až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala Baláková.