S divokým západem si někdo spletl pastviny v Luhově. Živý terč si pachatel udělal z mladého býka, kterého opakovaně postřelil několika druhy zbraní. Zvíře našli ve středu ráno zaměstnanci statku se šípem zabodnutým uprostřed čela. „Kromě toho měl ještě nad pravým okem vstřelenou diabolku a v laloku pod krkem další dvě větší zřejmě také střelná poranění ze zbraně větší ráže než je vzduchová pistole. Šíp na něj někdo vystřelil nejspíš z kuše,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Přivolaný veterinář býčkovi ošetřil všechna jeho zranění a konstatoval, že se zvíře nachází v kritickém stavu s nejistou prognózou. Pokud by zahynul, vznikla by majiteli škoda ve výši 10 000 korun.

Policie případ řeší jako přečin týrání zvířat a hledá případné svědky události, ke které došlo na pastvině v Luhově za statkem ve směru na Jablonné v Podještědí v lokalitě Sedliště. Ke střelbě mohlo dojít mezi úterní 11. hodinou a středeční sedmou hodinou ráno.

„Pokud si někdo všimli čehokoliv podezřelého, co by se střelbou na pastvinách mohlo souviset, nechť se ozve na linku 158. V inkriminované době se po Sedlišti pohybovaly osoba nebo osoby  vyzbrojené kuší, vzduchovou pistolí a zřejmě i blíže nezjištěnou další střelnou zbraní,“ dodala Baláková.