Ženu poznal na svém pracovišti, a přesto, že tu oznamovatelka byla zaměstnaná jen pouhé čtyři měsíce, muž na ni nemůže zapomenout. Svůj zájem jí poprvé vyjádřil mezi čtyřma očima, když se náhodně potkali v práci. Rande spolu nikdy neměli, protože dívka jeho city neopětuje. Když pak odešla z práce, doufala, že vše skončí, ale to se mýlila. Spíše to pravé peklo teprve začalo.

Již přes rok se ji snaží kontaktovat přes internet a píše jí zamilované zprávy. „Ve zprávách si její lásku vynucuje citovým vydíráním a hrozí jí tím, že jestli ho bude i nadále odmítat, tak si něco udělá," uvádí Ivana Baláková, českolipská policejní mluvčí. Nyní celá situace zašla ještě dále. Muž si zjistil, kde žena bydlí, a tak ji vyhledává na místě jejího bydliště. Vydrží zvonit na zvonek u dveří i několik hodin.

Oznamovatelka se stydí za to, v jaké situaci se kvůli svému „ctitelovi" nachází, a proto s trestním oznámením tak dlouho otálela. Nyní však už pověstný pohár její trpělivosti přetekl a chce svůj problém řešit. Rozhodně dělá dobře.

Policisté z Nového Boru již zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování. (