Ke stávajícímu tříletému trestu rok navrch nepodmíněně, tak zní verdikt Okresního soudu v České Lípě, který v pondělí jednal o dalším činu Ludmily Kovalevové.

Čtyřicetiletá žena se už na stránkách Českolipského deníku jednou objevila. V září 2016 jí stejný soud poslal na dva roky za mříže za to, že pod falešnou záminkou, že je policejní agentkou potírající drogovou trestnou činnost, vylákala z důvěřivého muže okolo šesti set tisíc korun. Peníze většinou prohrála na automatech.

Než stihla nastoupit výkon trestu, či lépe řečeno na něj přestoupit z nařízené ústavní léčby závislosti na alkoholu, podvedla dalšího důvěřivce. Za asi půl roku od něj vymámila celkem sto tisíc korun s tím, že obnos vrátí z výnosů své slibné masérské kariéry.

„Moc jsem nevydělala,“ odpověděla před soudem obviněná na otázku, jak se jejímu podnikání doopravdy dařilo. Poškozený se s Kovalevovou viděl všeho všudy čtyřikrát. Poznal ji během autostopu a zalíbila se mu. Většina komunikace pak, často s několikaměsíčními přestávkami, probíhala přes telefon a SMS. Dokonce i v období její léčby v Bohnicích. „Psala mi jenom v noci, kdy si mohla zapnout propašovaný telefon,“ uvedl poškozený.

Zjednodušeně by se dalo říct, že se ozvala, jen když potřebovala další půjčku. S kým má tu čest, se poškozený dozvěděl až z článku o jejím předešlém přečinu v Českolipském deníku. Podobně jako soudem předvolaný svědek Z., jehož dotyčná v podobném období za podobných okolností připravila „jen“ o zhruba třicet tisíc. Možná i vzhledem k poctivě zařízlému snubnímu prstenu se tento pán k žalobě ani k náhradě škody nijak nepřipojil.

Obviněná jednoletý nádavek ke stávajícímu trestu přijala. Když se po minulém verdiktu odvolala, Krajský soud jí rok přidal. Podle svých slov se ve vězení zařadila do pracovního programu jedné neziskové organizace a hodlá začít své dluhy splácet.