Pasažér, kterého nabrali u křižovatky mezi Novým Borem a Skalicí, měl namířeno do Prahy. Protože tím směrem manželský pár nemířil, vystoupil stopař v České Lípě. A zřejmě i s peněženkou 53letého muže, která byla v tašce na zadní sedačce. Majitel v ní měl tři platební karty, hotovost 500 korun a veškeré osobní doklady včetně řidičského průkazu a malého technického průkazu k vozidlu.

„Muž si chybějící peněženky všiml až několik hodin poté, co stopař jejich vůz opustil. To, že by ji někde vytratil, s naprostou jistotou vyloučil vzhledem k tomu, že ji z auta během své cesty nevytahoval,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Muži, kterého ve svém voze manželé svezli, bylo mezi dvaceti až třiceti lety. Měl vyšší, středně silnou postavu, tmavé vlasy a několik dní neholené vousy takzvané "strniště". Na manželský pár působil jako milý usměvavý, mladý muž, i když moc nemluvil. Měl na sobě tmavé oblečení a cestoval s tmavou velkou taškou a batohem. Tvrdil, že se vrací z tábora. Z jakého, to oznamovatel nezkoumal. Chtěl mu jen pomoci, a to mu nakonec zkomplikovalo život. Všechny odcizené doklady a platební karty musel zrušit a zajistit na úřadech vystavení nových.

„Po totožnosti stopaře nyní pátráme. Pokud by se nám ho podařilo najít a z krádeže peněženky usvědčit, zodpovídal by se v této souvislosti z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to ho soud může poslat až na dva roky do vězení,“ dodala Baláková.