Třicetiletého muže z Nového Boru, kterým svým zlodějským řáděním způsobil v regionu škodu za více než půl milionu korun, zadrželi ve středu policisté. Obvinili jej z celé řady přečinů a žádají pro něj vazbu.

Muž má na svědomí například vloupání do restaurace Sokolovna v Novém Boru ze Štědrého dne, odkud si odnesl cigarety a alkohol za téměř 20 000 korun. Největší škodu napáchal firmě RWE, když si v jejím areálu v novoborské Revoluční ulici vyhlédl zaparkované vozidlo a přivlastnil si speciální montážní zařízení uložené uvnitř. Technika má hodnotu 458 000 korun.

Kromě toho se zmocnil i několika karet na placení pohonných hmot, na kterých byly pin kódy, a vesele tankoval zadarmo. V sedmadvaceti případech načerpal palivo za 66 000 korun.

„Policisté stíhanému muži rovněž prokázali, že opakovaně řídil motorová vozidla, přestože to má soudem zakázané až do příštího roku," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Mezi další oblíbené kousky hříšníka patřilo „půjčování si" aut. S favoritem odjel například na Štědrý den z Husovy ulice a později ho odstavil na lesní cestě řádně poničené bez stěračů, zadních sedadel a postříkané barvou. Dalším kradeným vozem ujížděl v lednu policejní hlídce. Ve Skalici pak nechal vůz stát a utekl.

„Vyšetřovatelé se domnívají, že by ve svém nezákonném jednání pokračoval i nadále, proto dali podnět na uvalení vazby," dodala policejní mluvčí.